5 výhod rektifikačních terčů oproti jiným řešením pokládky dlažby

5 výhod rektifikačních terčů oproti jiným řešením pokládky dlažby

8.9.2021

Ať už plánujete nový bazén, terasu či balkon, určitě začnete tím, jak vyřešit podlahu. Možností je několik a každá má své výhody a nedostatky. Toto je 5 nesporných výhod, které získáte, když se rozhodnete jít cestou pokládky pomocí rektifikačních terčů.

5-vyhod-rektifikacnych-tercov

 1. Rychlost– říká se, že čas jsou peníze. Ukládání dlažby, zda WPC desek nikdy nebylo rychlejší než tímto způsobem. Tradičním způsobem lepení dlažby předchází činnosti příprava lepu, resp. potěru. Mnohdy je třeba použít hydroizolační nebo penetrační nátěr. Podklad musí být čistý, pevný, nosný, suchý nebo mírně vlhký, s otevřenými póry, bez zbytků lepidel nebo jiných nesoudržných vrstev.

  Na druhé straně – při použití metody rektifikačních terčů stačí povrch zamést.
 1. Jednoduchost– udělat opravdu kvalitní lepenou dlažbu není vůbec jednoduché. V případě, že je povrch vlhký, ale naopak příliš suchý, se Vám může časem dlažba začít odlepovat. Také je důležité nanášet lepidlo, či potěr rovnoměrně a v případě zanechání vzduchové bubliny mezi dlažbou a povrchem hrozí prasknutí. Zvolit správný sklon pro odtékání vody vyžaduje neustálé měření. V případě chyby, se náprava provede pouze zničením dlažby a opětovným lepením. Toto Vás stojí čas a hlavně peníze.

  Pokládku dlažby na rektifikační terče zvládne opravdu každý chytrý kutil. Není potřeba lepení, dlažba se jednoduše položí na terče a sklon se jednoduše zvolíte otočením hlavy terče doleva či doprava. V případě chyby, dlažbu či desku jednoduše zvednete a sklon upravíte.
 1. Trvanlivost– Lepená dlažba ve venkovních prostorách je neustále vystavena riziku povětrnostních podmínek. I když je dobře zastřešená, stále hrozí, že se voda či jiná tekutina dostane do malých prostor a prasklin ve spárované hmotě. Je otázkou času kdy mráz způsobí, že zmrzlá voda postupně dlažbu oslabí tak, až se celé jednotlivé kusy odtrhnou. Oprava je většinou náročná a nákladná, jelikož samostatné kusy dlažby se čistí a lepí podstatně hůře než při původní pokládce.

  Důležitý je i fakt, že nová dlažba odložená ve sklepě má úplně jiný odstín díky slunci, které pražilo na kámen, či prkno během několika let. Pohlaď na pár vyměněných kusů, proto neujde pozornému oku žádné návštěvy na nejbližší párty.

  U dlažby na rektifikačních terčích protéká dešťová voda pod dlažbou, a to i v případě, že zamrzne, dlažba není pod tlakem a vydrží.
 2. Univerzálnost – Rozhodli jste se, že chcete zvýšit terasu o široké schodiště vedoucí do zahrady? Nebo máte málo zeleně a chcete přesunout dlažbu na jiné místo? Ale napřed se manželce přestane líbit barva Vaší dlažby a touží po té, co má souseda. Nezoufejte. Netřeba nic bourat, či rozbíjet. Dlažbu jednoduše vezmete z terčů a vyměníte za druhou. A původní můžete odprodat druhému sousedovi, kterému se tak líbila. Popřípadě zvolíte vyšší terče a místo schodiště prodloužíte terasu do vaší zahrady. Bude vás to stát jen trochu času a pár terasových terčů.
 3. Cena – Pokud jste si pozorně přečetli předchozí body, pochopili jste, že hlavní výhodou pokládky na rektifikační terče je ušetření finančních prostředků. V přípravné fázi na materiálu a čase. Při realizaci na lidských zdrojích. Z dlouhodobého hlediska na údržbě, změnách a variabilitě. A nakonec dokonce na recyklaci a znovu využití celého systému na jiný projekt, nebo odprodej.

Věřím, že Vám naše rady pomohly a teď už do práce! Vaše terasa se sama neudělá, i když koupíte nejkvalitnější rektifikační systém!